pokemon charizard
|

TOP 10 nejdražších a nejvzácnějších Pokémon karet na světě

Pokémon karty jsou oblíbenou sběratelskou položkou pro fanoušky Pokémonů po celém světě. Některé karty jsou výjimečně vzácné a vysoce ceněné, díky čemuž se staly velmi drahými a ceněnými. V tomto článku se podíváme na 10 nejdražších Pokémon karet, které byly kdy prodány nebo aukčním domem.

  1. Pikachu Illustrator Cena: Přibližně 900 000 USD Pikachu Illustrator je nejvzácnější a nejdražší Pokémon karta na světě. Byla vytvořena v roce 1998 a rozdána vítězům soutěže CoroCoro Comic Illustration Contest. Na světě existuje pouze 39 těchto karet a pouze několik z nich se dostalo na trh. Karta zobrazuje Pikachua držící malířské štětce a paletu.
  2. Shadowless First Edition Holographic Charizard Cena: Přibližně 350 000 USD Tato vzácná karta patří k první edici Pokémon karet a má holografický obrázek Charizarda. Shadowless verze této karty je mnohem vzácnější než normální verze a je vysoce ceněná sběrateli. Je známa svou chybějící stínovou linií okolo rámečku obrázku.
  3. Pre-release Raichu Cena: Přibližně 250 000 USD Pre-release Raichu je jednou z nejvzácnějších karet, které byly kdy vytvořeny. Byla vytvořena v omezeném počtu pro testování tisku a byla nikdy oficiálně nevydána. Karta zobrazuje Raichua s „PRERELEASE“ razítkem na spodní části obrázku.
  4. First Edition Holographic Blastoise Cena: Přibližně 150 000 USD Tato karta je první edice holografického Blastoise a je jednou z nejžádanějších karet na trhu. Je oblíbená pro svůj ikonický design a vzácnost. Karta zobrazuje Blastoise v bojové pozici s proudem vody vystřelujícím z jeho děl.
  5. Tropical Mega Battle No. 2 Trainer Promo Cena: Přibližně 100 000 USD Tato karta byla vytvořena jako promo karta pro turnaj Tropical Mega Battle v roce 1999. Na světě existuje pouze 12 těchto karet. Karta zobrazuje Exeggutora, Laprase a Lickitunga na tropickém ostrově.
  6. Master Key Prize Card Cena: Přibližně 90 000 USD Master Key Prize Card byla vytvořena v roce 2010 jako cena pro účastníky Pokémon World Championship. Karta zobrazuje ikonický Pokémon Arceus, který je znám jako „Originální Pokémon“. Pouze 34 těchto karet bylo vytvořeno, což z ní činí jednu z nejvzácnějších a nejžádanějších karet.
  7. First Edition Holographic Venusaur Cena: Přibližně 50 000 USD Tato karta je první edice holografického Venusaur a je jednou z nejoblíbenějších a nejdražších karet mezi sběrateli. Karta zobrazuje Venusaur, jednoho ze tří původních Pokémonů, který se vyvinul z Bulbasaura, v bojové pozici s pozadím plným energie.
  8. Southern Islands Card Set Cena: Přibližně 30 000 USD Southern Islands Card Set byla vydána v roce 2001 a obsahuje 18 vzácných karet s tropickým motivem. Tento set je jedinečný tím, že zahrnuje Pokémony z první a druhé generace na společných kartách. Mezi nejoblíbenější karty v sadě patří Pidgeot, Togepi a Marill.
  9. Gold Star Espeon and Umbreon Cena: Přibližně 25 000 USD (každá) Gold Star Espeon a Umbreon jsou dvě velmi vzácné karty, které byly vydány jako součást ex-Team Rocket Returns setu. Tyto karty jsou vysoce ceněné pro svůj jedinečný holografický design a raritu. Karty zobrazují Espeona a Umbreona, dvě evoluce Eevee, s pozlacenou hvězdou v pravém horním rohu.
  10. Shining Charizard Neo Destiny Cena: Přibližně 20 000 USD Shining Charizard z Neo Destiny setu je jedna z nejžádanějších karet mezi sběrateli. Tato karta je jedinečná tím, že zobrazuje alternativní barevné schéma Charizarda s černou a červenou místo oranžové a žluté. Karta také obsahuje speciální „Shining“ označení, které naznačuje, že se jedná o zvláštní edici.

Tyto vzácné a ceněné Pokémon karty ukazují, jak hluboká a rozsáhlá je sběratelská komunita Pokémonů. Hodnota těchto karet neustále roste, což činí sběratelství Pokémon karet nejen zábavným koníčkem, ale taképotenciálně lukrativní investicí. Vzácnost, historie a jedinečnost těchto karet přitahují sběratele z celého světa a utvářejí nezapomenutelné příběhy o hledání těchto pokladů. Ať už jste vášnivým sběratelem nebo jen zvědavým fanouškem, je fascinující sledovat, jak se trh s Pokémon kartami vyvíjí a jak se objevují nové vzácné karty.

Pokud máte zájem o sběratelství Pokémon karet nebo chcete zjistit více o nejvzácnějších a nejdražších kartách na světě, neváhejte se připojit k sběratelským komunitám a diskuzním fórum na internetu, kde můžete získat cenné informace, rady a podporu od ostatních sběratelů a fanoušků Pokémonů. A kdo ví, možná se jednoho dne stane váš vlastní poklad součástí tohoto vzrušujícího světa sběratelství Pokémon karet.

Podobné příspěvky