pokemon hry

Přehled všech Pokémon her

Pokémon, jedna z nejoblíbenějších videoherních franšíz, byla založena v roce 1996 vývojáři Game Freak a vydavatelem Nintendo. Od té doby se rozšířila do mnoha různých médií, včetně videoher na PC, konzole a mobilní telefony. V tomto článku se podíváme na významné Pokémon hry, které byly vytvořeny pro tyto platformy.

Hry pro konzole:

 1. Pokémon Red, Blue a Yellow (1996, 1998) – První generace Pokémon her byla uvedena na konzoli Game Boy a představila 151 původních Pokémonů. Hráči se stali trenéry, kteří sbírali Pokémony, trénovali je a bojovali proti jiným trenérům v rámci fiktivního světa Kanto.
 2. Pokémon Gold, Silver a Crystal (1999, 2000) – Druhá generace Pokémon her byla vydána pro Game Boy Color a představila region Johto s dalšími 100 novými Pokémony. Tato generace zavedla nové herní prvky, jako jsou chov Pokémonů a denní a noční cyklus.
 3. Pokémon Ruby, Sapphire a Emerald (2002, 2004) – Třetí generace Pokémon her, určená pro Game Boy Advance, zavedla region Hoenn a dalších 135 Pokémonů. Hry představily nové herní mechanismy, jako jsou dvojitá souboje a schopnosti.
 4. Pokémon FireRed a LeafGreen (2004) – Tyto remaky první generace her byly vydány na Game Boy Advance a představily vylepšenou grafiku, nové herní prvky a další obsah.
 5. Pokémon Diamond, Pearl a Platinum (2006, 2008) – Čtvrtá generace Pokémon her byla vydána pro Nintendo DS a představila region Sinnoh a dalších 107 Pokémonů. Hry zavedly nové herní mechanismy, jako je online obchodování a souboje, a představily nové formy Pokémonů.
 6. Pokémon HeartGold a SoulSilver (2009) – Remaky druhé generace her byly vydány pro Nintendo DS a představily nové herní prvky, vylepšenou grafiku a další obsah.
 7. Pokémon Black, White, Black 2 a White 2 (2010, 2012) – Pátá generace Pokémon her byla vydána pro Nintendo DS a představila region Unova s dalšími 156 novými Pokémony. Hry představily nové herní mechanismy, jako jsou sezónní změny a rotující souboje.
 8. Pokémon X a Y (2013) – Šestá generace Pokémon her byla vydána pro Nintendo 3DS a představila region Kalos a dalších 72 Pokémonů. Hry zavedly nové herní prvky, jako jsou Mega Evoluce a 3D grafika.
 9. Pokémon Omega Ruby a Alpha Sapphire (2014) – Remaky třetí generace her byly vydány pro Nintendo 3DS a představily vylepšenou grafiku, nové herní prvky a další obsah.
 10. Pokémon Sun a Moon (2016) – Sedmá generace Pokémon her byla vydána pro Nintendo 3DS a představila region Alola a dalších 81 nových Pokémonů. Hry představily nové herní mechanismy, jako jsou Z-Moves a Alola formy Pokémonů.
 11. Pokémon Ultra Sun a Ultra Moon (2017) – Tyto verze představují rozšíření sedmé generace her, které zahrnují nový obsah a herní prvky.
 12. Pokémon: Let’s Go, Pikachu! a Let’s Go, Eevee! (2018) – Tyto hry byly vydány pro Nintendo Switch a jsou remaky první generace her s novými herními prvky, jako jsou ovládání pohybem a kooperativní hraní.
 13. Pokémon Sword a Shield (2019) – Osmá generace Pokémon her byla vydána pro Nintendo Switch a představila region Galar a dalších 81 nových Pokémonů. Hry představily nové herní mechanismy, jako jsou Dynamax a Gigantamax.

Hry pro PC:

 1. Pokémon Trading Card Game Online (2011) – Tento titul je digitální verze populární karetní hry Pokémon Trading Card Game, která umožňuje hráčům sbírat a bojovat s karetními verzemi Pokémonů proti jiným hráčům online.
 2. Pokémon Go (2016) – Tento mobilní titul je rozšířenou realitou hry, která umožňuje hráčům chytat virtuální Pokémony v reálném světě pomocí GPS a fotoaparátu smartphonu.

Hry pro mobilní telefony:

 1. Pokémon Duel (2016) – Tento mobilní titul je deskovou hrou, ve které hráči posouvají své Pokémony na herním plánu s cílem dosáhnout soupeřova cíle.
 2. Pokémon Quest (2018) – Tento mobilní titul je RPG hrou, ve které hráči ovládají tým Pokémonů a prozkoumávají neznámý ostrov.
 3. Pokémon Masters (2019) – Tento mobilní titul je RPG hrou, ve které hráči sbírají týmy Pokémonů a bojují proti jiným trenérům v rámci nového turnaje.
 4. Pokémon Cafe Mix (2020) – Tento mobilní titul je puzzle hrou, ve které hráči připravují nápoje a jídlo pro své Pokémony.
 5. Pokémon Go (2016) – Tento titul se stal celosvětovým fenoménem, když byl uveden na trh v roce 2016. Je to rozšířená realita hra, která umožňuje hráčům chytat virtuální Pokémony v reálném světě pomocí GPS a fotoaparátu smartphonu.
 6. Pokémon Unite (2021) – Tento titul je novou multiplayer online battle arénou pro mobilní telefony a Nintendo Switch, ve které hráči sestavují týmy Pokémonů a bojují proti sobě na arénách.

Podobné příspěvky