pokemon film
|

Přehled všech Pokémon filmů: Od prvního až po poslední

Pokémon série byla vždy spojena s mnoha různými médii, včetně videoher, animovaných seriálů a samozřejmě filmů. Od svého vzniku v roce 1998 se Pokémon filmy staly pevnou součástí franšízy a přinesly fanouškům nespočet dobrodružství a zážitků. V tomto článku vám představíme všechny Pokémon filmy a jejich děj.

1. Pokémon: První film (1998)

První Pokémon film, známý také jako „Pokémon: První film – Mewtwo protiútok“, sleduje příběh o klonovaném Pokémonovi Mewtwo, který se bouří proti svým tvůrcům a zorganizuje turnaj, aby přilákal nejsilnější trenéry a jejich Pokémony. Ash a jeho přátelé se musí postavit Mewtwo a jeho klonovaným Pokémonům, aby zastavili jeho plány na ovládnutí světa.

2. Pokémon: Film 2000 (1999)

V druhém filmu, „Pokémon: Film 2000 – Síla jednoho“, se Ash, Misty a Tracey ocitnou na ostrově Shamouti, kde se koná festival na počest legendárních ptáků Articuna, Zapdose a Moltrese. Když se zlý sběratel Pokémonů Lawrence III pokusí chytit tyto legendární Pokémony, Ash a jeho přátelé musí spojit síly s tajemným Lugia, aby zachránili svět.

3. Pokémon 3: Kouzelný film (2000)

Třetí film, „Pokémon 3: Kouzelný film – Hrozba Unownů“, vypráví příběh o malé dívce Molly, jejíž otec zmizí během průzkumu starobylých Unownů. Molly nechtěně uvolní Unowny, kteří vytvoří iluzorní svět kolem jejího domu a promění její touhy ve skutečnost. Ash a jeho přátelé se musí pokusit vrátit všechno do normálu a zachránit Molly a jejího otce.

4. Pokémon 4: Navždy (2001)

„Pokémon 4: Navždy – Hlas lesa“ sleduje Ash, Misty a Brocka, kteří se setkávají s mladým chlapcem jménem Sammy, který je záhadně přenesen do přítomnosti ze 40 let do minulosti. Společně se musí postavit zlu, které chce zničit les Celebi, a najít způsob, jak vrátit Sammyho zpět do jeho času.

5. Pokémon: Hrdinové (2002)

„Pokémon: Hrdinové – Latios a Latias“ je pátým filmem, který se odehrává ve městě Alto Mare, kde se Ash, Misty a Brock setkávají s legendárními Pokémony Latias a Latios. Společně musí bojovat proti zloduchům, kteří se pokoušejí získat kontrolu nad městem pomocí tajemného stroje. Tento film přináší důležité poselství o důvěře a přátelství.

6. Pokémon: Jirachi, přáníplná hvězda (2003)

Šestý film, „Pokémon: Jirachi, přáníplná hvězda“, představuje Ash a jeho přátelé, kteří se setkávají s Pokémonem Jirachi, který má schopnost splnit přání. Když se zlý kouzelník Butler pokusí využít Jirachiho síly k oživení mocného Groudona, Ash a jeho přátelé se musí postavit této hrozbě a zachránit Jirachiho.

7. Pokémon: Překrásný svět Deoxys (2004)

V sedmém filmu, „Pokémon: Překrásný svět Deoxys“, se Ash, Pikachu, May, Max a Brock ocitnou uprostřed bitvy mezi dvěma vzácnými Pokémony: Deoxys a Rayquaza. Musí zjistit pravdu o původu Deoxys a pomoci mu najít jeho ztraceného přítele, zatímco chrání město od zničení.

8. Pokémon: Lucario a Tajemství Mew (2005)

„Pokémon: Lucario a Tajemství Mew“ je osmý film, ve kterém Ash a jeho přátelé náhodou probudí starověkého Pokémona Lucario. Společně se vydávají na dobrodružství, aby odhalili tajemství Mew a zároveň zjistili pravdu o Lucariově minulosti a jeho bývalém mistru Sir Aaronovi.

9. Pokémon: Ranger a Chránič moře (2006)

Devátý film, „Pokémon: Ranger a Chránič moře – Manaphy“, představuje Pokémon Rangera Jackieho, který se spolu s Ashem, May, Maxem a Brockem pokouší ochránit vzácného Pokémona Manaphy a zároveň zabránit zloduchům v ovládnutí podvodního chrámu.

10. Pokémon: Zrození temného hrdiny (2007)

Desátý film, „Pokémon: Zrození temného hrdiny – Dialga vs. Palkia vs. Darkrai“, uvádí Ash a jeho přátelé, kteří se snaží zastavit boj mezi legendárními Pokémony Dialga, Palkia a Darkrai. Tato bitva ohrožuje celou realitu a vede k zániku celého města. Během dobrodružství se Ash a jeho tým pokoušejí najít způsob, jak tyto mocné Pokémony usmířit a zachránit město.

11. Pokémon: Giratina a bojovník nebe (2008)

V jedenáctém filmu, „Pokémon: Giratina a bojovník nebe – Shaymin“, se Ash a jeho přátelé setkávají s roztomilým Pokémonem Shaymin, který je pronásledován mocným Giratinou. Společně se musí postavit zlu a zjistit, proč Giratina usiluje o Shaymina, zatímco se pokoušejí vrátit Shaymina zpět do jeho domova.

12. Pokémon: Arceus a klenot života (2009)

Dvanáctý film, „Pokémon: Arceus a klenot života“, sleduje Ash a jeho přátelé, kteří se vydávají na cestu časem, aby odhalili tajemství legendárního Pokémona Arceus. Při jejich dobrodružství se snaží napravit chyby minulosti a změnit budoucnost, aby zachránili svět před zánikem.

13. Pokémon: Zoroark, mistr iluzí (2010)

Ve třináctém filmu, „Pokémon: Zoroark, mistr iluzí“, se Ash, Dawn a Brock setkávají s neznámým Pokémonem Zoroark, který je schopen vytvářet iluze, které dokážou klamat lidi i Pokémony. Musí se spojit se Zoroarkem, aby zastavili plány zlého Kodaiho, který chce ovládnout svět.

14. Pokémon: Černý a Bílý film (2011)

Čtrnáctý film, skládající se ze dvou částí „Pokémon: Černý film – Victini a Reshiram“ a „Pokémon: Bílý film – Victini a Zekrom“, sleduje Ash a jeho nové přátele Iris a Cilan, kteří se setkávají s Pokémonem Victini. Zatímco se snaží zastavit plány zlého krále, který chce použít moc Victiniho k ovládnutí dvou mocných Pokémonů Reshiram a Zekrom, přátelé se dozvídají o důležitosti spolupráce a přátelství.

15. Pokémon: Kyurem proti Mecimu (2012)

Patnáctý film, „Pokémon: Kyurem proti Mecimu“, představuje Ash, Iris a Cilan, kteří se setkávají s Keldeem, Pokémonem, který bojuje proti ledovému drakovi Kyurem a jeho záhadným spojencům. Společně se musí postavit Kyurem a jeho následovníkům a zjistit pravdu o Keldeo a jeho úloze jakožto Mecimu.

16. Pokémon: Genesect a probuzení legendy (2013)

Šestnáctý film, „Pokémon: Genesect a probuzení legendy“, se zaměřuje na Ash, Iris a Cilan, kteří se setkávají s Mewtwo a skupinou Genesectů, které ohrožují město. Společně se musí pokusit zastavit Genesecty a zároveň přemluvit Mewtwo, aby jim pomohl.

17. Pokémon: Diancie a záchrana království (2014)

V sedmnáctém filmu, „Pokémon: Diancie a záchrana království“, se Ash, Serena, Clemont a Bonnie setkávají s Pokémonem Diancie, který hledá zázračný kámen, aby zachránil své království. Společně musí bojovat proti zloduchům, kteří chtějí ovládnout moc Diancie a získat kontrolu nad královstvím.

18. Pokémon: Hoopa a střet věků (2015)

Osmnáctý film, „Pokémon: Hoopa a střet věků“, sleduje Ash a jeho přátelé, kteří se setkávají s tajemným Pokémonem Hoopa, který má schopnost přivolávat jiné Pokémony prostřednictvím svých kruhů. Když Hoopa přivolá několik legendárních Pokémonů a způsobí chaos, Ash a jeho tým musí zastavit tuto hrozbu a vrátit Hoopu zpět do jeho domova.

19. Pokémon: Volcanion a mechanické divadlo (2016)

Devatenáctý film, „Pokémon: Volcanion a mechanické divadlo“, uvádí Ash a jeho přátelé, kteří se spojí s Pokémonem Volcanion, aby zachránili mechanického Pokémona Magearnu od zlého ministra. Společně musí odhalit tajemství Magearny a zastavit zlého ministra, který chce použít Magearnu k ovládnutí království.

20. Pokémon: Já vyberu tě! (2017)

Tento dvacátý film, „Pokémon: Já vyberu tě!“, představuje nový pohled na Ashovo původní dobrodružství, když si vybírá svého prvního Pokémona, Pikachu. Film se zaměřuje na jejich vzájemný vztah a přátelství, zatímco se setkávají s novými a starými přáteli a pokoušejí se odhalit tajemství legendárního Pokémona Ho-Oh.

21. Pokémon: Síla nás všech (2018)

Dvacátý první film, „Pokémon: Síla nás všech“, sleduje Ash a jeho přátelé, kteří se setkávají s řadou nových postav, když se účastní slavnosti věnované legendárnímu Pokémonovi Lugia. Během oslav se musí spojit a čelit hrozbám, které ohrožují město a Lugiu, a objeví sílu, která spočívá ve spolupráci a jednotě.

22. Pokémon: Mewtwo se vrací (2019)

Ve dvaadvacátém filmu, „Pokémon: Mewtwo se vrací“, se Ash a Pikachu setkávají s klonovaným Pokémonem Mewtwo, který se vrací, aby se postavil nové hrozbě. Ash, Pikachu a jejich noví přátelé musí pomoci Mewtwo bojovat proti zlu a zároveň se vypořádat s vlastní minulostí Mewtwo.

23. Pokémon: Tajemství džungle (2020)

V posledním, třiadvacátém filmu, „Pokémon: Tajemství džungle“, se Ash a Pikachu setkávají s chlapcem jménem Koko, který žije v džungli s Pokémony. Společně musí odhalit tajemství Kokoovy minulosti a zachránit džungli před zlem, které se snaží ovládnout moc legendárního Pokémona Zarude.

Pokémon filmy pokračují ve svém úspěchu a přinášejí nová dobrodružství, která nadcházejí fanoušky Pokémonů po celém světě. Tato klasická franšíza se zřejmě bude dále rozšiřovat, přinášet více zážitků a zajímavých příběhů pro generace, které přijdou.

Podobné příspěvky