typ pokemonu

Přehled druhů Pokémonů

Pokémoni jsou rozděleni do různých typů, aby hráči mohli plánovat své strategie a bojovat s dalšími trenéry. Existuje celkem 18 různých typů Pokémonů, přičemž každý má své vlastní schopnosti a slabosti. V tomto článku se podíváme na nejzákladnější druhy Pokémonů, včetně Travních, Ohnivých, Vodních, Bojových, Bleskových a Psychických typů.

Travní typ

Travní typ Pokémonů jsou specializovaní na rostlinné schopnosti. Travnatí Pokémoni se často vyskytují v zalesněných oblastech a jejich schopnosti mohou zahrnovat různé útoky rostlinných projektilů, obrany pomocí zelených bariér nebo dokonce léčbu ran pomocí rostlin.

Travnatí Pokémoni jsou silní proti vodním a zemským typům, ale slabí proti ohnivým, letovým a broučím typům. Pokud se hráč utká s Travním typem, měl by použít pokémony s ohnivými nebo letovými schopnostmi.

Ohnivý typ

Ohniví Pokémoni jsou specializovaní na ohnivé schopnosti. Ohniví Pokémoni se často vyskytují v horlivých oblastech a jejich schopnosti mohou zahrnovat útoky ohněm, rychlé pohyby a různé ohnivé projektily.

Ohniví Pokémoni jsou silní proti trávě, ledovým a broučím typům, ale slabí proti vodním, zemským a kamenným typům. Pokud se hráč utká s Ohnivým typem, měl by použít Pokémony s vodními nebo zemskými schopnostmi.

Vodní typ

Vodní typ Pokémonů jsou specializovaní na vodní schopnosti. Vodní Pokémoni se často vyskytují v blízkosti oceánů a jejich schopnosti mohou zahrnovat různé útoky vodními projektily, plavání a dokonce i schopnost léčit se pomocí vody.

Vodní Pokémoni jsou silní proti ohnivým, zemským a kamením typům, ale slabí proti trávě, elektrickým a broučím typům. Pokud se hráč utká s Vodním typem, měl by použít Pokémony s trávovými nebo elektrickými schopnostmi.

Bojový typ

Bojoví Pokémoni jsou specializovaní na bojové schopnosti. Bojoví Pokémoni se často vyskytují v bojových arénách a jejich schopnosti zahrnují útoky se zvýšenou silou a obratností. Bojoví Pokémoni jsou také velmi silní v boji jeden na jednoho.

Bojoví Pokémoni jsou silní proti normálním, ledovým, tmavým a kamením typům, ale slabí proti letovým, psychickým a duchovním typům. Pokud se hráč utká s Bojovým typem, měl by použít Pokémony s letovými nebo psychickými schopnostmi.

Bleskový typ

Bleskoví Pokémoni jsou specializovaní na elektrické schopnosti. Bleskoví Pokémoni se často vyskytují v blízkosti elektrických zdrojů a jejich schopnosti zahrnují rychlé pohyby, útoky elektrickými projektili a různé bleskové útoky.

Bleskoví Pokémoni jsou silní proti vodním a létajícím typům, ale slabí proti zemským a kamenným typům. Pokud se hráč utká s Bleskovým typem, měl by použít Pokémony s zemskými nebo kamennými schopnostmi.

Psychický typ

Psychičtí Pokémoni jsou specializovaní na psychické schopnosti. Psychičtí Pokémoni se často vyskytují v oblastech, kde se vyskytují různé telekinetické jevy, a jejich schopnosti zahrnují telekinezi, vytváření iluzí a schopnosti kontrolovat myšlenky jiných Pokémonů.

Psychický typ Pokémonů je silný proti bojovým a jedovatým typům, ale slabý proti tmavým a duchovním typům. Pokud se hráč utká s Psychickým typem, měl by použít Pokémony s tmavými nebo duchovními schopnostmi.

Závěr

Pokémoni jsou rozděleni do různých typů, aby hráči mohli plánovat své strategie a bojovat s dalšími trenéry. Travní, Ohniví, Vodní, Bojoví, Bleskoví a Psychičtí typy jsou některé z nejzákladnějších typů Pokémonů, každý s vlastními schopnostmi a slabostmi. Hráči musí pečlivě vybírat své Pokémony a strategie, aby mohli porazit další trenéry a stát se nejlepšími v Pokémon světě.

Podobné příspěvky