pokemon pokeball

Jaké existují druhy pokeballu a čím se liší

Pokébaly jsou v Pokémon světě nezbytné pro chytání divokých Pokémonů. Existuje mnoho různých typů Pokébalů, každý s vlastními schopnostmi a účinky. V tomto článku se podíváme na některé z nejpopulárnějších typů Pokébalů, které se objevují v různých hrách a anime seriálech.

Klasický Pokébal

Klasický Pokébal je nejrozšířenější a základní typ Pokébalu. Jedná se o kulatý Pokébal se červeným horním a bílým dolním polokoulím, který se otevírá v půlce. Klasický Pokébal je jednoduchý a spolehlivý, a proto se používá k chycení většiny Pokémonů.

Great Ball

Great Ball je zlepšenou verzí klasického Pokébalu. Great Ball má modré horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Great Ball je účinným Pokébalem pro chytání silnějších a vzácnějších Pokémonů.

Ultra Ball

Ultra Ball je ještě vylepšenější verzí klasického Pokébalu. Ultra Ball má červené horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Ultra Ball je silnější než Great Ball a je používán pro chytání ještě silnějších a vzácnějších Pokémonů.

Master Ball

Master Ball je nejsilnější a nejvzácnější typ Pokébalu. Master Ball má tmavě fialové horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Master Ball je schopen chytit jakéhokoli Pokémona, bez ohledu na jeho úroveň nebo sílu. Proto je Master Ball považován za nejcennější a nejvíce hledaný typ Pokébalu.

Timer Ball

Timer Ball je speciálním typem Pokébalu, který zvyšuje svou účinnost s každým kolem, které hráč hraje. Timer Ball se skládá z bílé horní a modré dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč bojuje s Pokémonem déle než 10 kol, Timer Ball má šanci chytit Pokémona mnohem rychleji a úspěšněji.

Quick Ball

Quick Ball je speciálním typem Pokébalu, který má nejvyšší účinnost na začátku každého zápasu. Quick Ball se skládá z modré horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč použije Quick Ball na začátku zápasu, má větší šanci chytit Pokémona rychle a úspěšně.

Dusk Ball

Dusk Ball je speciálním typem Pokébalu, který má vyšší účinnost v temných podmínkách. Dusk Ball se skládá z černé horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč použije Dusk Ball v noci nebo v jeskyni, má větší šanci chytit Pokémona rychle a úspěšně.

Nest Ball

Nest Ball je speciálním typem Pokébalu, který je nejefektivnější pro chycení Pokémonů s nízkou úrovní. Nest Ball se skládá z zelené horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč použije Nest Ball na Pokémona s nízkou úrovní, má větší šanci chytit Pokémona rychle a úspěšně.

Heal Ball

Heal Ball je speciálním typem Pokébalu, který má schopnost vyléčit zraněné Pokémony. Heal Ball se skládá z růžové horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč použije Heal Ball na zraněného Pokémona, má větší šanci ho chytit a zároveň ho vyléčit.

Love Ball

Love Ball je speciálním typem Pokébalu, který má větší účinnost na Pokémony opačného pohlaví. Love Ball se skládá z růžové horní a bílé dolní polokoule, které se otevírají v půlce. Pokud hráč použije Love Ball na Pokémona opačného pohlaví, má větší šanci ho chytit rychle a úspěšně.

Závěr

Existuje mnoho různých typů Pokébalů, které jsou k dispozici v Pokémon světě. Každý Pokébal má své vlastní schopnosti a účinnost pro chytání různých druhů Pokémonů. Hráči musí pečlivě vybírat své Pokébaly a strategie, aby mohli chytat Pokémony rychle a úspěšně. Ať už jste začátečník nebo pokročilý hráč, je důležité mít dobrý výběr Pokébalů, abyste se stali nejlepšími trenéry v Pokémon světě.


Přehled pokeballů:

 Beast Ball : 5x šance na chycení na Ultra Beasty, 0,1x na ostatní Pokémony.

 Cherish Ball : 1x šance na chycení jako normální Pokéball, akorát to vypadá jinak.

 Dive Ball : 3,5x šance na chycení na Pokémony pod vodou.

 Dream Ball : 4x šance na chycení pokud Pokémon spí.

 Dusk Ball : 3,5x šance na chycení v temných místech. (Platí i pro noc)

 Fast Ball : 4x šance na chycení na Pokémony se 100 základní rychlostí a víc. (/wiki [Pokémon] basestats)

 Friend Ball : 1x šance na chycení, chycený Pokémon bude mít 200 Happiness.

 Great Ball : 1,5x šance na chycení.

 GS Ball : 1x šance na chycení, používá se na spawn Celebi. (Tato funkce je na serveru Pokeland.cz vypnutá!)

 Heal Ball : 1x šance na chycení, uzdraví chyceného Pokémona na max HP.

 Heavy Ball : Čím těžší (váhově) Pokémon, tím větší šance na chycení.

 Level Ball : Čím vyšší úroveň má tvůj aktivní Pokémon oproti divokému Pokémonovi, tím větší je šance na chycení.

 Love Ball : 8x šance na chycení pokud je divoký Pokémon stejného druhu, ale opačného pohlaví jako aktivní Pokémon v zápase.

 Lure Ball : 3x šance na chycení na Pokémony vylovené prutem. (Super Rod, Good Rod, Old Rod)

 Luxury Ball : 1x šance na chycení, rychlejší získávání Happiness z činností zvyšují Happiness.

 Master Ball : Vždy chytí Pokémona na první pokus.

 Moon Ball : 4x šance na chycení, pokud se divoký Pokémon evolvuje Moon Stonem.

 Nest Ball : Zvýšená šance na chycení na Pokémony s nízkou úrovní.

 Net Ball : 3x šance na chycení na Vodní a Hmyzí typ Pokémonů.

 Park Ball : Vždy chytí Pokémona na první pokus.

 Pokéball : 1x šance na chycení

 Premier Ball : 1x šance na chycení, při vyhazování z Pokéballu vyzařuje efekt.

 Quick Ball : 5x šance na chycení pokud je použitý při prvním kole zápasu.

 Repeat Ball : 3,5x šance na chycení pokud již máš divokého Pokémona v Pokédexu.

 Safari Ball : 1,5x šance na chycení na Pokémony v Plains biomu.

 Sport Ball : 1,5x šance na chycení na Hmyzí typ Pokémonů

 Timer Ball : Čím více kol v zápasu oběhne, tím větší šance na chycení.

 Ultra Ball : 2x šance na chycení.

Podobné příspěvky